رویای پرواز

پرواز، رویای دوست داشتنی و ناب همیشه انسان بوده و هست؛ آدمی از دیرباز و از گذشته های دور، در خیال و واقعیت به دنبال چشیدن طعم این احساس بی نظیر بوده است؛ احساس سبک پرواز، پرکشیدن، دل دادن به پهنای آسمان و تجربه شگفت پرندگی در جهان واقعیت؛

برای بسیاری از ما این شور و هیجان، در همان سالهای کودکی و نوجوانی، در حد و اندازه متن انشای “می خواهید در آینده چه کاره شوید” باقی مانده است. ما بزرگتر شده ایم، هرکدام پی کسب و کار و شغل، حرفه و مهارتی رفته ایم و رویای خلبان شدن را در پستوی ذهن و در سالهای دور کودکی و نوجوانی، محبوس گذاشته ایم؛ بال هایش را چیده ایم و اجازه داده ایم دغدغه های زندگی پرشتاب، رنگ و روی رویاهای دیروز را به تیرگی بسپارند.  

مهندس حسین علیخانی و هلدینگ رز

اما همیشه کسانی، مکان ها و زمان هایی هستند تا تلنگری باشند برای زدودن غبار از چهره آرزوهای فراموش شده؛ همیشه افرادی هستند که به تحقق رویاهای دیگران فکر می کنند و به دیگران کمک می کنند تا رویاهایشان را زندگی کنند؛

مهندس حسین علیخانی، از چهره های تاثیرگذار صنعت و اقتصاد کشور، از آن دست انسان ها و “هلدینگ رز” یکی از آن مکان هاست؛واقعیت این است که بسیاری از کودکان و نوجوانان، از خلبانی به عنوان شغل مورد علاقه آینده‌ خود نام می برند و تا مدت ها برای دستیابی به آن خیال پردازی می‌کنند اما پس از ورود به مدرسه و قدم نهادن در دوران نوجوانی، به دلیل عدم آگاهی و یا نبود راهنمای تحصیلی مناسب، این علاقه و انتخاب را به دست فراموشی می سپارند.

مرکز آموزش خلبانی هلدینگ رز با نام Rose School از ابتدا در راستای مسئولیت اجتماعی مهندس حسین علیخانی یکی از کارآفرینان نمونه کشور پایه‌گذاری شده و اساس فعالیت این مراکز با توجه به تاکید ایشان بر اهمیت تربیت نیروی متخصص و همچنین مرتفع شدن مشکلات صنعت هوانوردی، با امکانات، تجهیزات و رویکردهای متفاوتی نسبت به دیگر مراکز بنا شده است که همین امر، زمینه توجه هرچه‌ بیشتر به کیفیت آموزش و اهمیت رشد این صنعت و در مجموع مزیت‌ها و تفاوت‌هایی بی‌نظیر در برابر عملکرد دیگر مراکز کشور را برای این مجموعه رقم زده است. مهندس علیخانی که در حال حاضر، تملک و مدیریت مجموعه کارخانجات نامی‌نو با بیش از 2 هزار نفر نیروی انسانی را نیز در دست دارد، همواره در جهت پرورش سرمایه‌های انسانی ملی و آماده‌سازی بستر مناسب برای رشد جوانان کشور، با تمام توان در حال تلاش بوده و با تاسیس این مرکز، گام مهمی برای رسیدن به این هدف برداشته است.

مهندس علیخانی

شعب ROSE SCHOOL

این مجموعه در واقع بستری استاندارد برای آموزش حرفه ای خلبانی، مهمانداری، دوره های تخصصی زبان، ویژه دوستداران این رشته در شهرهای اصفهان و مشهد بنا نموده و همچنین مرکزی برای رشد و نوسازی صنعت هوانوردی کشور است. مرکز آموزش علوم هوانوردی رز، علاوه بر امکان دسترسی غیر پایتخت‌ نشینان به امکانات، با استفاده از نیروهای متخصص و بر اساس جدیدترین استانداردهای روز دنیا، سعی دارد تا خدمات آموزشی علوم هوانوردی، خلبانی، مهمانداری را در بالاترین سطح کیفی به علاقمندان ارائه کند.

همفکری و همکاری متخصصین باعث شده این مجموعه در گام نخست، به سراغ اولین شاخصه مهم این صنعت در کشور رفته و بر مبنای استانداردهای روز دنیا در زمینه آموزش و علوم هوانوردی، برنامه‌ای برای تحول آموزشی در تربیت نیروهای متخصص این عرصه تدوین کند.  

اهداف هلدینگ رز

البته این هلدینگ در صورت مهیا شدن بستر لازم در کشور، به فکر توسعه در بخش‌های دیگر صنعت هوایی و توریسم نظیر تاسیس ایرتاکسی، ایرلاین و آژانس اینترنتی، توسعه صنعت بیمه هوایی و … نیز بوده و به یاری خداوند در آینده‌ای نزدیک شاهد فعالیت بیشتر دیگر بخش‌های این هلدینگ خواهیم بود.