آموزش خلبانی

بالاترین فرد در سیستم هدایت و كنترل و نظارت هواپیما خلبان است كه در واقع فرمانده هواپیمایی با چند صدنفر مسافر می باشد.

یک خلبان به دلیل در اختیار داشتن یک هواپیما که میلیون ها دلار ارزش دارد می بایست شرایط پذیرش این مسئولیت خطیر را داشته باشد كه این آمادگی در 3 مرحله سنجیده می شود. مرحله اول داشتن حداقل مدرك دیپلم و موفقیت در آزمون علمی در مرحله بعد می بایست از لحاظ جسمی در معاینات پذیرفته شود كه در این زمینه فرد داوطلب می بایست حداقل 18 سال سن داشته باشد ضمن اینکه باید دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم و یا اشتغال به تحصیل باشد.

بعد از گذراندن تمامی معاینات پزشکی در صورت قبولی، کارت AMC به شما داده می شود که نشان دهنده سلامت کامل شماست و شما مجاز به شرکت در کلاس های خلبانی هستید.

در صورت قبولی در آزمون علمی و پزشكی اولیه چنانچه زبان انگلیسی را خوب بدانید نیازی به گذراندن دوره كلاس زبان ندارید اما در صورتی كه آمادگی لازم را نداشته باشید باید دوره آموزش زبان انگلیسی را طی كنید.

پس از آن دوره مقدماتی كلاسهای زمینی برگزار خواهد شد. دریافت گواهینامه هر یك از دوره ها منوط به گذراندن آزمون كتبی و عملی می باشد. داوطلبان می بایست شخصا هزینه آموزش این دوره ها را پرداخت نمایند.

اگر علاقه مند به گذراندن دوره های خلبانی هستید می توانید با راهنمایی مشاورین ما، بر اساس نیاز و خواسته های خود و شرایط مورد نظر در آن، در یکی از  دوره های مورد نظر این رشته که شامل: گواهینامه خلبانی شخصی – گواهینامه خلبانی بازرگانی – گواهینامه خلبانی شرکت های هواپیمایی مسافربری و Rating های مورد نظر آن می باشد، در مرکز هوانوردی رز ثبت نام کنید و خلبانی را بیاموزید.

در آخر نیز مدرک خلبانی هواپیمایی خاص بر حسب دوره ای که گذرانده اید، به شما داده می شود.

شرایط عمومی ورود به دوره خلبانی: